Fırsat mı? Fırsattan İstifade mi?

fırsat siteleri

İnternetten alışveriş Türkiye’de artık çok yaygın. Güvenilir, hızlı ve uygun fiyatlı alışveriş sitesi de Türkiye’de henüz var olmadığı için ”fırsat sitesi” diye tabir edilen siteler çokça türedi. Peki bu siteler gerçekten de fırsat sunuyor mu?Şu an ülkemizde en çok alışveriş yapılan sektör birincisi site dahi müşterilerin yoğun şikayetlerine maruz kalmakta, müşterileriyle ilgilenmemekte, alışveriş sonrası hizmet vermemekte. Hal böyle olunca da çokça fırsat siteleri türemiş halde. Giyim ve ayakkabı başta olmak üzere birçok konuda alışveriş imkanı sunan bu siteler, gerçekten fırsat sunuyor mu peki? İstisnaları dışarıda tutarsak, net bir cevap vermek gerekir o da ”hayır”. Şöyle ki çok yaygın bir harekettir. Örneğin 299,99 TL’lik bir fiyat yazılır ve üzeri çizgiyle çizilir. Yanında da hemen 49,99 TL belirir. Artık tüketiciler bu numaralara alıştığı için pek dikkat çekmese de yine de adı fırsat sitesi olduğundan mütevellit, insanlar aldanabiliyor.

Peki gerçekten fırsat olup olmadığını anlamanın yolu yok mu?
Tabii ki var. Fırsat, bilineceği üzere geçici bir şeydir. Bir günlük, birkaç günlük belki haftalık… Ama bizim fırsat siteleri aynı fırsatı yıl boyunca sunuyor. Üç gün yayında kalıyor, yayından kalkıyor sonra tekrar yayında. Öyle bir fırsat ki 365 gün yararlanılabiliyor. Fırsat olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, markanın kendi sitesinden kontrol ve diğer sitelerden kontrol.

X markasının bir ürününü almaya karar verdiğinizde hemen X markasının sitesine girerek gerçekten arada fiyat farkı var mı bunu kontrol ediyoruz. Erişemezsek, internette zaten tonlarca alışveriş sitesi var. Kontrol en fazla birkaç dakika sürecektir. Gerçekten bir avantaj varsa alınabilir yoksa acele etmeye hiç de gerek yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

48