Mağazaya Gitmek mi Mağazaya Girmek mi?

mağazalar

Bu sorunun cevabını arıyoruz. Mağazaya gidelim mi, yoksa girelim mi? Mağazaya biz mi gitsek mağaza mı bize gelse?

Ülkemiz her alanda dünyanın gerisinde olduğu gibi internet konusunda da dünyanın gerisinde. Ülkemizdeki yüksek internet fiyatları, hala internet konusunda istediğimiz aşamaya getirebilmiş değil. Dolayısıyla internetten alışveriş konusunda da istediğimiz alanda değiliz. Bunun nedeni kredi kartı ile alışveirşte güven sağlayamama, sanal mağazaların hala müşterilerini mağdur ediyor olması, insanların giyim ve ayakkabı başta olmak üzere görmeden almaya sıcak bakmaması. Teknolojik ve standardize edilmiş ürünlerde insanlar internetten alışverişe daha yatkın olsa da işin içine giyim girince insanlar çekiniyor. Üzerine olmaması, renkten biçimine birçok konuda aldığı ürünü beğenmemesi, iade için kargo firmasına ziyaretle başlayan sıkıntılı bir süreç geçirmesi. Öyle ya insanlar kargo şubesine kadar gidip ürünü iade işlemleriyle uğraşacağına bizzat mağazaya gidip ürünü de satın alabilir.

Bu alışkanlığı kırmanın yolu yine markaların kendisinden geçiyor. İnternetten alışverişe teşvik edici cazip kampanyalar yapılmadığı, mağaza ile internet fiyatları arasında net bir farkın olmadığı hallerde insanlar neden hem kargo ücreti ödeyip hem de bu sıkıntıya katlansın?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

48